Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

W dniach 18 – 20 października 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Przedstawiciele naszej kancelarii Elżbieta Delert – Adwokat w Dziale Prawa Własności Intelektualnej oraz Agnieszka Zwierzyńska – Adwokat w Dziale Prawa Własności intelektualnej poprowadzą warsztat pt.: „Zasady wykorzystywania własności intelektualnej przez przedsiębiorców”.

W dobie powszechnego dostępu do Internetu i możliwości wycieku istotnych informacji z firmy, przewaga nad konkurencją i odpowiednia ochrona praw własności intelektualnej może stanowić o sukcesie bądź porażce przedsiębiorstwa.

Eksperci naszej kancelarii omówią następujące zagadnienia:

 • Co to jest własność intelektualna?
 • Najważniejsze zasady uzyskania ochrony własności intelektualnej
 • Prowadzenie działalności gospodarczej a prawa własności intelektualnej – dlaczego opłaca się chronić własność intelektualną?
 • Najczęściej wykorzystywana przez przedsiębiorców własność intelektualna w praktyce
 • Najczęstsze problemy związane z wykorzystywaniem własności intelektualnej w działalności
  gospodarczej
 • Ważna dokumentacja – jak zabezpieczyć się przed naruszeniami, jakie klauzule i dokumenty
  stosować?
 • Środki prawne przysługujące przedsiębiorcy w przypadku naruszenia praw własności intelektualnej

Jeśli chcą Państwo wiedzieć, jak chronić swoje know-how przed kradzieżą, uniknąć skopiowania logo lub osiągać dochody ze sprzedaży patentów, serdecznie zapraszamy do udziału w warsztacie. Czasem wprowadzenie nawet prostych rozwiązań pozwoli zabezpieczyć własność intelektualną i zminimalizować ryzyko niepożądanych działań ze strony konkurencji.

Warsztat ma na celu uświadomienie przedsiębiorcom, jakie niematerialne składniki przedsiębiorstwa powinni chronić i w jaki sposób, a także co zrobić w przypadku dokonanego naruszenia.

Udział jest bezpłatny. Zapisy na warsztaty pod linkiem: ekmsp.eu