WEBINARIUM

WEBINARIUM: „Ustawa antyterrorystyczna – jak zostałeś antyterrorystą nawet o tym nie wiedząc”

Data: 19.02 o godz. 14:00

Patron merytoryczny:

Szkolenie oferujemy również w formie zamkniętej.
Zapytaj o ofertę: tel.: +48 511 249 206, e-mail: k.sudol@siw.pl

10. czerwca 2016 roku uchwalono Ustawę o działaniach antyterrorystycznych, którą wkrótce uzupełniły akty wykonawcze m.in. dotyczące stopni alarmowych ALFA, BRAVO, CHARLIE i DELTA oraz ich odpowiedniki CRP. Świadomość społeczna wynikających z tych regulacji implikacji jest niewielka, gdyż nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że po redefiniowaniu działań kontrterrorystycznych i antyterrorystycznych, to właśnie my – Obywatele, a w szczególności przedsiębiorcy i zarządcy obiektów staliśmy się „antyterrorystami”.

Nasze webinarium odpowie na najistotniejsze pytania dotyczące nowych, choć blisko czteroletnich zobowiązań oraz podda eksperckiej refleksji przewidywany rozwój regulacji w tym zakresie.

Agenda:

  • Metodologia dostosowania działalności przedsiębiorstwa do Ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych:
    • Formy zdarzenia o charakterze terrorystycznym – identyfikacja obowiązków przedsiębiorców oraz zarządców obiektów;
  • Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 lipca 2016 r. w sprawie zakresu przedsięwzięć wykonywanych w poszczególnych stopniach alarmowych i stopniach alarmowych CRP Dz.U.2016 poz. 1101 – regulacja w ujęciu praktycznym.
  • Dyskusja na podstawie krótkiego studium przypadków – nowa metodologia interwencji służb mundurowych.

Cykl webinarów: „Praktycznie o compliance”

Kancelaria Sadkowski i Wspólnicy startuje z cyklem unikatowych webinarów o compliance, w trakcie których mec. Dawid Rasiński rozmawiać będzie m.in. z doświadczonymi compliance officerami, specjalistami ds. cyberbezpieczeństwa, specjalistami ds. zarządzania ryzykiem etc. Naszym celem jest popularyzacja systemu compliance, poprzez ukazanie wszechstronności metod i narzędzi zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie – nie ograniczając się przy tym do ryzyka prawnego.

Nasze zasady:

  1. Praktycy – słowo klucz. W każdym webinarium gościć będziemy specjalistów – praktyków z wybranych obszarów tematycznych;
  2. Jako uczestnik możesz swobodnie zadawać pytania w trakcie webinarium – nie pozwolimy by Twoje pytanie pozostało bez odpowiedzi;
  3. Zapisałeś się na szkolenie, ale z jakichś przyczyn nie mogłeś wziąć udziału? Nic straconego, na życzenie udostępnimy Ci pełne nagranie webinarium.
  4. Jaki aspekt compliance szczególnie Cię interesuje? Prześlij nam swój pomysł na temat kolejnego webinarium.

PRELEGENCI

Dawid Rasiński
Adwokat

Specjalizuje się w prawie karnym skarbowym i gospodarczym, z powodzeniem reprezentując Klientów na każdym z etapów postępowania karnego. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie bieżącego doradztwa prawnego, jak również występowania przed sądami wszystkich instancji, prokuraturą, CBA oraz jednostkami policji (w charakterze obrońcy lub pełnomocnika).

Więcej

Piotr Caliński
prawnik, UAM. Kierownik Pracowni Badań nad Ryzykami Gospodarczymi CBnRSiG Collegium Civitas. PRINCE2 Foundation.

Wieloletni pracownik struktur bezpieczeństwa wewnętrznego służby kryminalnej, przestępczości gospodarczej i dochodzeniowej, zarządzania kryzysowego i antyterroryzmu

Więcej

Grzegorz Cieślak

Ekspert profilaktyki i prewencji antyterrorystycznej Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi i Gospodarczymi Collegium Civitas. Wcześniej – członek rady programowej Centrum Badań nad Terroryzmem oraz Instytutu Analiz Informacji tej samej uczelni. Specjalista problematyki bliskowschodniej i Afryki północnej.

Więcej

Kontakt w sprawie szkoleń

tel.: +48 22 692 74 31, kom.: +48 511 249 206
e-mail: szkolenia@siw.pl lub k.sudol@siw.pl
REJESTRACJA