Anna Grygo

ANNA GRYGO

Radca Prawny

Dział Prawny:

Dział Prawa Rynku Kapitałowego

Doświadczenie:

Od 2000 roku, od początku kariery zawodowej, związana jest z instytucjami finansowymi i rynkami kapitałowymi. Współpracowała m.in. z renomowaną kancelarią prawną, w której doradzała w zakresie interpretacji prawa bankowego, przepisów dotyczących funduszy inwestycyjnych, papierów wartościowych, działalności maklerskiej. Sporządzała stanowiska prawne dotyczące wejścia podmiotów na polski rynek, prowadzenia działalności regulowanej w Polsce i oferowania produktów finansowych w Polsce, jak również odnośnie do zagadnień prawa korporacyjnego i transakcji M&A, współtworząc niezbędną dokumentację prawną. Zajmowała się zagadnieniami ochrony informacji, także ochrony informacji poufnych i obowiązków raportowych spółek notowanych na GPW.

Od 2012 roku była radcą prawnym, a następnie dyrektorem departamentu prawnego w banku będącym także depozytariuszem funduszy inwestycyjnych. W banku odpowiadała za doradztwo prawne w kwestiach korporacyjnych, w tym obsłudze organów i komitetów, jak również kwestiach regulacyjnych, m.in. outsourcingu, kontaktach z Komisją Nadzoru Finansowego. Doradzała prawnie przy projektach strategicznych realizowanych w banku. Udzielała porad prawnych z zakresu ochrony informacji wrażliwych, a w szczególności w zakresie informacji poufnych i realizacji obowiązków informacyjnych spółek publicznych, a także przeprowadzała szkolenia z tych zagadnień. W Kancelarii Sadkowski i Wspólnicy zajmuje się doradztwem prawnym dla firm i przedsiębiorstw. Specjalizuje się w prawie bankowym, kwestiach regulatorskich i zgodności z prawem oraz prawie rynku finansowego i kapitałowego.

Specjalizacje:

  • procesy sądowe na rynku kapitałowym
  • wprowadzanie zagranicznych instytucji finansowych na polski rynek
  • financial regulations
  • fintech
  • banking

Wykształcenie:

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Prawa Europejskiego i Angielskiego przy Uniwersytecie Warszawskim, filia Uniwersytetu Cambridge. Ukończyła aplikację radcowską; wpisana na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

Znajomość języków obcych:

Angielski

a.grygo@siw.pl
tel. + 48 506 825 964