CIT-8 będzie przesunięty dla wszystkich podatników

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna zarówno szpitale jak i organizacje pożytku publicznego otrzymają przedłużenie na złożenie CIT-8 do 31 lipca 2020 r., natomiast pozostali podatnicy będą mieli na to czas do końca maja.  Co więcej, z opóźnieniem będzie też można zapłacić podatek.

Wtorkowy projekt rozporządzenia w sprawie przedłużenia terminu do złożenia zeznania o wysokości dochodu osiągniętego (straty poniesionej) i wpłaty należnego podatku przez niektórych podatników CIT dotyczy tylko dwóch grup podatników:

  • osiągających wyłącznie dochody wolne od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 ustawy o CIT czyli np. szpitale, placówki naukowe,
  • a także organizacjach pozarządowych, dla których przychody z działalności pożytku publicznego stanowią co najmniej 80 proc. wszystkich przychodów.

(Link do wtorkowego projektu)

Ci, zgodnie z projektem, będą mogli złożyć roczne zeznanie do 31 lipca 2020 r. jeżeli ich rok podatkowy rozpoczął się po 31 grudnia 2018 r. i zakończy się przed 1 kwietnia 2020 r. W środę (25 marca 2020 r.) zakończyły się konsultacje społeczne. Jak donosi DzGP nastąpi zmiana, rozporządzenie będzie dotyczyło również pozostałych podatników, będą mieli mniej czasu na rozliczenie niż organizacje pozarządowe. Ostateczny termin do rozliczenia CIT za 2019 r. będzie przesunięty dla nich z 31 marca na 31 maja.

Kancelaria Sadkowski i Wspólnicy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów oraz potrzebom rynku, posiada wyspecjalizowany zespół prawników, który zajmuje się prawem podatkowym. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania z tej lub innej dziedziny – zapraszamy do kontaktu.

Kontakt
a.kuleszynska@siw.pl