Doradzaliśmy Alides Polska przy nabyciu kolejnej nieruchomości w Warszawie

Z przyjemnością informujemy, że doradzaliśmy Alides Polska w nabyciu nieruchomości przy ul. Karolkowej 53 od Sono Development II Mako Investment. To już trzecia nieruchomość Alides w Polsce. Transakcja odbyła się 22 grudnia 2022 r.

Szczegóły transakcji

Alides Polska nabyła nieruchomość o łącznej powierzchni 3 250 m2. Zakupiona nieruchomość położona jest w doskonałej warszawskiej lokalizacji przy ulicy Karolkowej 53. To kolejny krok w realizacji strategii rozwoju rodzinnej grupy, która koncentruje się na pozyskiwaniu strategicznych lokalizacji o długoterminowym potencjale, w centrum Belgii, Polski i Luksemburga. Na zakupionym terenie Alides Polska zamierza wybudować nowy apartamentowiec ze 105 lokalami usługowymi i mieszkalnymi otoczonymi zielenią, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Nasze doradztwo i skład zespołu

Pracami zespołu transakcyjnego kierował Partner i Radca prawny Mariusz Kowolik. Ponadto w skład zespołu weszli prawnicy z Działu Prawa Nieruchomości oraz Działu Prawa Administracyjnego: Jacek Ziembiński – Adwokat, Barbara Hornowska – Aplikant radcowski oraz Dominika Kaczmarek – Aplikant radcowski.

Strony transakcji

Alides to ceniony w branży agent nieruchomości, który wywodzi się z Ghent Group Maes (założonej w 1892 r.). Spółka posiada wieloletnie doświadczenie jako inwestor i deweloper na rynku nieruchomości w Belgii, Luksemburgu i Polsce. Firma jest wyceniana na ponad 600 milionów euro, a jej plan deweloperski przewiduje przyszłe obroty w wysokości ponad 800 milionów euro.

Sono Development jest grupą kapitałową zajmującą się budowaniem i komercjalizacją inwestycji mieszkaniowych średniej wielkości na terenie Polski. Niezależnie od wielkości i klasy projektu wszystkie inwestycje Sono Development łączy kilka zalet: doskonała lokalizacja, nowoczesna architektura, najwyższej jakości wykonanie.