Krakowska Kuźnia Kadr Kancelarii Sadkowski i Wspólnicy

Z myślą o najlepszych studentach IV i V roku oraz świeżo upieczonych absolwentach Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kancelaria Sadkowski i Wspólnicy utworzyła w Krakowie dedykowany Im oddział, w którym mogą podjąć płatne praktyki i wziąć udział w specjalnym programie mentoringowym.

Wyjątkowy projekt

– To odważny projekt, unikatowy na skalę ogólnopolską. Stworzyliśmy stylowe biuro w prestiżowej lokalizacji Krakowa przy ul. Szewskiej 20, z myślą o młodych adeptach prawa. Celem naszego nowego oddziału jest przede wszystkim zbudowanie komfortowej przestrzeni dla studentów chcących poznać pracę prawnika w praktyce i rozwijać swoją wiedzę oraz umiejętności w wybranej dziedzinie. Pragniemy wybierać najlepszych z najlepszych oraz kształcić ich, oferując im najlepsze warunki pracy na rynku – opisuje Mecenas Czesław Sadkowski, Partner Zarządzający w Kancelarii Sadkowski i Wspólnicy.

– Nasz projekt, kierowany do studentów i niedawnych absolwentów prawa to nie tylko stypendium, praktyki i praca w pięknym biurze blisko Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. To również program mentoringowy. Naszym celem jest przyuczenie praktykantów do pracy w zawodzie, na co składa się m.in. poszerzanie wiedzy prawniczej, poznanie standardów obsługi klienta, rozwój umiejętności miękkich i możliwość korzystania z doświadczeń mentorów – dyrektorów i partnerów naszej Kancelarii. Wierzymy, że najlepsi zostaną z nami na dłużej, dlatego wesprzemy ich także w przygotowaniach do egzaminów wstępnych na aplikację – wyjaśnia Michał Wysłocki, Dyrektor Działu Prawa Imigracyjnego w Kancelarii Sadkowski i Wspólnicy, koordynator projektu.

Zasady przyjmowania na praktyki

Kancelaria przyjmuje na praktyki studentów studiów stacjonarnych bądź niestacjonarnych IV i V roku prawa na WPiA UJ, którzy wykazują szczególne zainteresowanie wybraną dziedziną prawa, w szczególności prawem cywilnym, karnym, pracy, handlowym, podatkowym, własności intelektualnej, administracyjnym lub imigracyjnym.

Warunkiem zakwalifikowania studenta do odbycia praktyk jest uzyskanie pozytywnego wyniku rozmowy kwalifikacyjnej z zespołem prawników Kancelarii, złożonym z partnerów i dyrektorów odpowiednich działów prawnych Kancelarii. Warunek ten uznaje się za spełniony w przypadku gdy ubiegającym się o przyjęcie na praktyki jest student będący Stypendystą Stypendium Kancelarii Sadkowski i Wspólnicy lub będący laureatem konkursu organizowanego przez Kancelarię we współpracy z TBSP UJ.

Regulamin odbywania praktyk studenckich w oddziale Kancelarii Sadkowski i Wspólnicy w Krakowie dostępny jest tutaj.

Spełniasz warunki? Aplikuj na praktyki!

Osoby spełniające powyższe warunku zapraszamy do przesyłania CV i listu motywacyjnego na adres praktykUJ@siw.pl.

Dokumenty do pobrania