Nasze podsumowanie sukcesów w 2022 roku

Rok 2022 był pełen wyzwań dla przedsiębiorców. W postpandemicznej rzeczywistości musieli zmierzyć się także z następstwami inwazji zbrojnej Rosji na terenie naszego bezpośredniego sąsiada, takimi jak: inflacja, wzrost cen energii i paliw, dostępność pracowników czy polityka klimatyczna. Problematyczne stało się również wprowadzenie Polskiego Ładu i wielu nowelizacji przez ustawodawcę.

Pomimo tych trudności nasi Klienci inwestowali, rozwijali się oraz szukali nowych rozwiązań, a my wspieraliśmy ich w tych działaniach. W 2022 r. nie zabrakło też skomplikowanych postępowań sądowych zakończonych pomyślnie dla naszych Klientów.

Top 10 zrealizowanych projektów

Zebraliśmy i stworzyliśmy podsumowanie TOP 10 naszych wspólnych sukcesów w 2022 r. Realizacja tych i wielu innych projektów nie byłaby możliwa bez naszego wykwalifikowanego zespołu, który składa się z radców prawnych, adwokatów i doradców podatkowych. Eksperci 14 działów prawnych każdego dnia dokładają wszelkich starań, aby świadczyć usługi prawne na najwyższym poziomie.

Wśród projektów, które zasługują na uwagę jest z pewnością doradztwo na rzecz UNIMOT S.A. w procesie reorganizacji grupy kapitałowej. Wartość przenoszonej zorganizowanej części przedsiębiorstwa wyniosła aż 325 850 000 PLN.

Uczestniczyliśmy również w projektach dotyczących branży nieruchomości. Doradzaliśmy przy podpisaniu umowy ramowej pomiędzy IBI Investment House a Crowd Real Estate, dotyczącą finansowania private debt zabezpieczonego na nieruchomościach. Umowa ramowa dotyczy współfinansowania podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, gdzie łączna wartość finansowania takich projektów przewidziana została na 1 000 000 000 PLN.

Ponadto, Kancelaria z sukcesem reprezentowała Klientów w sądzie. Przykładem może być reprezentacja Zarządu Transportu Metropolitalnego w Katowicach (ZTM). Wartość postępowania na usługi transportu publicznego wynosiła ponad 1 000 000 000 PLN.

Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że w imieniu naszego klienta złożyliśmy wniosek o licencję na platformę crowdfundingową jako jedna z pierwszych kancelarii w Polsce. W pierwszym dniu obowiązywania nowych przepisów tj. 29 lipca 2022 r., złożyliśmy wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego o udzielenie zezwolenia na prowadzenie działalności jako dostawca usług finansowania społecznościowego.

Nasze nagrody

Praca naszych prawników została doceniona, czego efektem są zeszłoroczne nagrody. Kancelaria Sadkowski i Wspólnicy znalazła się na liście „Najlepsze Kancelarie 2022” opublikowanej 5.04.2022 r. w magazynie Forbes. Otrzymała ponownie rekomendacje w kategoriach Employment i Dispute Resolutions w rankingu The Legal 500 EMEA. Rzeczpospolita przyznała również rekomendację zespołowi Działu Prawa Pracy na czele z Marzeną Łabędź w kategorii: „Prawo pracy i ubezpieczenia społeczne”.

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas zestawieniem Top 10 sukcesów 2022 r.

Więcej szczegółów w dedykowanej prezentacji: Chcę zobaczyć >>