Dział Prawa Podatkowego

Doradzamy przedsiębiorcom w zakresie przeprowadzania procesów restrukturyzacyjnych i przekształceniowych, minimalizując ryzyka podatkowe z nimi związane.

Zapewniamy swoim Klientom bezpieczne i efektywne planowanie podatkowe.

Świadczymy usługi w zakresie bieżącej obsługi podatkowej oraz udzielamy pomocy przy zawieraniu umów, w tym z udziałem kontrahentów zagranicznych.

Wdrażamy efektywne podatkowo struktury zatrudniania pracowników. Pomagamy klientom w zakresie optymalizacji zobowiązań podatkowych pracowników i pracodawców oraz wspieramy w konstruowaniu efektywnych podatkowo struktur wynagradzania pracowników oraz członków kadry zarządzającej.

Proponowane tematy szkoleń:

  • Rozliczania wynagrodzeń pracowników i zleceniobiorców po zmianach od 1 lipca 2022 r.
  • Podatek dochodowy od osób fizycznych – obowiązki płatnika z uwzględnieniem zmian, oraz przygotowanie do „akcji PIT”.
  • Świadczenia pracownicze w zakresie aspektów podatkowych i ubezpieczeniowych związanych z przyznawaniem pracownikom nieodpłatnych i częściowo odpłatnych świadczeń (pozapłacowe formy gratyfikacji pracowników).
  • Krajowe i zagraniczne podróże służbowe oraz delegowanie pracowników w zakresie możliwości optymalizacji obciążeń podatkowych i składek ZUS.
  • Podatek od towarów i usług (VAT) – skutki czynności marketingowych w VAT– nieodpłatne przekazania, świadczenia, działalność wspierająca sprzedaż.
  • Optymalizacja podatkowa wyższej kadry zarządzającej – aspekty PIT i ZUS związane z różnymi strukturami wynagrodzeń i możliwość obniżenia zobowiązań podatkowych menedżerów oraz ich pracodawców.
  • Optymalizacja obciążeń podatkowych
  • Odpowiedzialność publicznoprawna oraz karnoskarbowa członków zarządu.

Kontakt w sprawie szkoleń:

kom.: +48 511 249 206
e-mail: szkolenia@siw.pl
Zapytaj o szkolenie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Sadkowski i Wspólnicy Sp. k. z siedzibą w Warszawie w celu otrzymania odpowiedzi na zapytanie, a także na otrzymywanie za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz telefonicznie informacji powiązanych z przedmiotem mojego zapytania. Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niezbędne w celu uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie. [czytaj dalej]