Dział Prawa Podatkowego

Doradzamy przedsiębiorcom w zakresie przeprowadzania procesów restrukturyzacyjnych i przekształceniowych, minimalizując ryzyka podatkowe z nimi związane.

Zapewniamy swoim Klientom bezpieczne i efektywne planowanie podatkowe.

Świadczymy usługi w zakresie bieżącej obsługi podatkowej oraz udzielamy pomocy przy zawieraniu umów, w tym z udziałem kontrahentów zagranicznych.

Wdrażamy efektywne podatkowo struktury zatrudniania pracowników. Pomagamy klientom w zakresie optymalizacji zobowiązań podatkowych pracowników i pracodawców oraz wspieramy w konstruowaniu efektywnych podatkowo struktur wynagradzania pracowników oraz członków kadry zarządzającej.

Proponowane tematy szkoleń:

  • Świadczenia pracownicze w zakresie aspektów podatkowych i ubezpieczeniowych związanych z przyznawaniem pracownikom nieodpłatnych i częściowo odpłatnych świadczeń (pozapłacowe formy gratyfikacji pracowników).
  • Krajowe i zagraniczne podróże służbowe oraz delegowanie pracowników w zakresie możliwości optymalizacji obciążeń podatkowych i składek ZUS.
  • Podatek od towarów i usług (VAT) – skutki czynności marketingowych w VAT– nieodpłatne przekazania, świadczenia, działalność wspierająca sprzedaż.
  • Optymalizacja podatkowa wyższej kadry zarządzającej – aspekty PIT i ZUS związane z różnymi strukturami wynagrodzeń i możliwość obniżenia zobowiązań podatkowych menedżerów oraz ich pracodawców.
  • Optymalizacja obciążeń podatkowych
  • Odpowiedzialność publicznoprawna oraz karnoskarbowa członków zarządu.

Kontakt w sprawie szkoleń:

tel.: 22 692 74 31, kom.: +48 603 597 520
e-mail: szkolenia@siw.pl lub j.pietras@siw.pl
Zapytaj o szkolenie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu przez Sadkowski i Wspólnicy S.K.A. [czytaj dalej]