Magdalena Selwa

MAGDALENA SELWA

Adwokat

Dział Prawny:

Dział Prawa Cywilnego i Postępowania Sądowego

Doświadczenie:

Posiada ponad 9. letnie doświadczenie zawodowe w doradztwie prawnym i reprezentacji Klientów przed sądem w sprawach cywilnym, przede wszystkim w sprawach gospodarczych. Pomaga w negocjacjach umów handlowych, w tym kontraktów międzynarodowych w języku angielskim. Z kancelarią Sadkowski i Wspólnicy współpracuje od 2013 roku.

Adwokat oraz mediator Centrum Mediacyjnego przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Ukończyła z wyróżnieniem prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Absolwentka Szkoły Prawa Amerykańskiego (American Law Program – School of American Law) organizowanej przy współpracy z The Catholic University of America Columbus School of Law, oraz International and European Legal Studies Programme na Universiteit Antwerpen.

Wybrane doświadczenie:

  • reprezentacja Klienta z branży chemicznej w postępowaniu arbitrażowym według regulaminu ICC International Court of Arbitration w sporze o odszkodowanie w wysokości około 900 000 EUR;
  • reprezentacja Klienta z branży informatycznej w sporze o zapłatę około 4 000 000 USD przeciwko dużej spółce francuskiej;
  • reprezentacja Klienta w sporze sądowym o zawarcie umów przyrzeczonych sprzedaży o wartości ponad 8 500 000 PLN;
  • kompleksowe doradztwo prawne w procesie budowy centrum logistycznego – wartość inwestycji 32 500 000 PLN).

Wykształcenie:

Adwokat, wpisana na listę adwokatów przy Izbie Adwokackiej w Warszawa, nr wpisu 4151. Mediator Centrum Mediacyjnego przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.Ukończyła z wyróżnieniem prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Absolwentka Szkoły Prawa Amerykańskiego (American Law Program – School of American Law) organizowanej przy współpracy z The Catholic University of America, Columbus School of Law, oraz International and European Legal Studies Programmena Universiteit Antwerpen.

Znajomość języków obcych:

Angielski, Włoski

m.selwa@siw.pl
tel.: + 48 505 034 777