Marzena Łabędź

MARZENA ŁABĘDŹ

Radca prawny, Partner

Dział Prawny:

Dział Prawa Pracy
Dział Prawa Imigracyjnego
Dział Prawa Własności Intelektualnej

Doświadczenie:

Odpowiedzialna za nadzór i koordynację pracy Działu Prawa Pracy, Prawa Imigracyjnego oraz Działu Prawa Własności Intelektualnej.

Partner w kancelarii Sadkowski i Wspólnicy. Posiada ponad 14-letnie doświadczenie w zakresie prawa pracy, obejmujące kompleksową obsługę prawną pracodawców, zarówno w zakresie indywidualnego, jak i zbiorowego prawa pracy.

Doradza jednym z największych pracodawców działających między innymi w następujących sektorach: bankowość, farmacja, FMCG, kolej, lotnictwo, budownictwo, logistyka, zapewniając im nie tylko bieżące doradztwo, ale również reprezentację w sporach sądowych. W ramach swojej praktyki wspiera także pracodawców w negocjacjach z partnerami społecznymi w ramach sposób zbiorowych i rokowań układów zbiorowych pracy.

Zaangażowana w działalność edukacyjną. Od 2016 wykładowca na studiach podyplomowych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Prowadzi szkolenia otwarte i zamknięte oraz wykłady z zakresu prawa pracy, skierowane przede wszystkim do dyrektorów HR w największych firmach. Od listopada 2015 r. współzałożyciel „Ścieżki prawa pracy” Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami (PSZK).

Autor m.in. artykułów publikowanych Studiach z zakresu prawa pracy i polityki społecznej wydawanych nakładem Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także w Rzeczpospolitej i Gazecie Prawnej. Współautor wydawnictw takich jak: Dokumenty pracownicze. Wzory i komentarze” (red. nauk. K.W. Baran, Wolters Kluwer, Rok publikacji: 2022), ,,Dokumenty w zatrudnieniu na podstawie pragmatyk służbowych. Wzory i komentarze” (red. nauk. K.W. Baran, Wolters Kluwer, Rok publikacji: 2015), Akty wykonawcze prawa pracy. Komentarz (red. nauk. K.W. Baran, Wolters Kluwer, Rok publikacji: 2020).

Ekspert Business Center Club (BCC) do spraw prawa pracy w zakresie zatrudnienia cudzoziemców oraz własności intelektualnej. Wielokrotnie rekomendowana w rankingu kancelarii prawnych the Legal500 w kategorii Employment.

Dział Prawa Pracy pod kierownictwem Marzeny Łabędź był rekomendowany w rankingu kancelarii prawnych Rzeczpospolitej za 2020 r.

Wykształcenie:

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku prawo.

Wpisana na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu (nr wpisu OP-C-647/2012).

Znajomość języków obcych:

Angielski

m.labedz@siw.pl
tel.: + 48 722 207 853
LinkedIn