Anna Kuleszyńska

ANNA KULESZYŃSKA

Radca prawny, doktor nauk prawnych

Dział Prawny:

Dział Prawa Podatkowego

Doświadczenie:

Radca prawny z ponad 15-letnim doświadczeniem w obszarze prawa podatkowego. Zarządza zespołem prawników Działu Prawa Podatkowego w oddziałach: Katowice, Częstochowa i Kraków.

W swojej praktyce zajmuje się m.in.  doradztwem podatkowym w procesach restrukturyzacjach, posiada również duże doświadczenie w obsłudze kontroli podatkowych i celno-skarbowych oraz w prowadzeniu postępowań podatkowych. Zajmuje się badaniami due diligence z zakresu prawa podatkowego, przygotowywaniem procedur z zakresu podatków oraz wydawaniem opinii w zagadnieniach dotyczących podatku od towarów i usług, podatków dochodowych, jak też zagadnień z pogranicza prawa cywilnego i podatkowego. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w dużych polskich kancelariach zajmujących się doradztwem podatkowym, zajmuje się również bieżącą obsługą podatkową dużych podmiotów gospodarczych.

Z licznymi sukcesami reprezentuje klientów przed organami podatkowymi obydwu instancji, a także przed wojewódzkimi sądami administracyjnym i Naczelnym Sądem Administracyjnym. Posiada bogate doświadczenie w sporach dotyczących wyłudzeń VAT i należytej staranności.

Autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego.

Ceniony wykładowca uczelni wyższych oraz prowadzący szkolenia z zakresu prawa podatkowego

Wykształcenie:

Radca prawny, doktor nauk prawnych. Specjalista z zakresu prawa podatkowego oraz prawa administracyjnego. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL oraz Podyplomowe Studia Strategii Podatkowej w Akademii Ekonomicznej w Katowicach

Znajomość języków obcych:

Angielski

a.kuleszynska@siw.pl
tel.: +48 502 817 700