Patrycja Wieczorek

PATRYCJA WIECZOREK

Radca prawny

Dział Prawny:

Dział Prawa Handlowego i Obrotu Międzynarodowego
Dział Prawa Rynku Kapitałowego

Doświadczenie:

Z kancelarią Sadkowski i Wspólnicy związana od 2018 roku, wcześniej zdobywała doświadczenie w renomowanych kancelariach na rynku śląskim.

W swojej praktyce specjalizuje się w prawie spółek handlowych (w tym dotyczącym spółek publicznych) oraz transakcjach fuzji i przejęć. Doradza w zakresie planowania i kieruje procesami reorganizacji i restrukturyzacji przedsiębiorstw  (przekształcenia, połączenia, podziały spółek prawa handlowego, alokacja majątku) zarówno w dużych grupach kapitałowych jak i firmach rodzinnych.

Świadczy także kompleksowe doradztwo w transakcjach fuzji i przejęć, począwszy od przedtransakcyjnych badań due diligence ze szczególnym uwzględnieniem kwestii korporacyjnych poprzez strukturyzację transakcji i przygotowanie oraz negocjowanie dokumentacji transakcyjnej. Wspiera klientów w opracowywaniu efektywnej struktury korporacyjnej a także bieżącej obsłudze korporacyjnej.

Kieruje pracami prawników Działu Prawa Handlowego w oddziałach: Katowice i Kraków.

Wykształcenie:

Absolwentka studiów prawniczych oraz Podyplomowych Studiów Prawa Unii Europejskiej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach. Studentka studiów podyplomowych MBA.

Znajomość języków obcych:

Angielski (w tym legal English)

p.wieczorek@siw.pl
tel.: +48 506 836 142
Linkedln