Samburska – Bęben Katarzyna

KATARZYNA SAMBURSKA – BĘBEN

Radca prawny

Dział Prawny:

Dział Prawa Cywilnego i Postępowania Sądowego

Doświadczenie:

Specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie cywilnym oraz w procedurze cywilnej, w szczególności w zakresie prawa zobowiązań, prawa kontraktowego, prawa nieruchomości oraz cywilnych aspektów rynku kapitałowego. Opracowuje strategie procesowe w złożonych sprawach cywilnych i gospodarczych, także w międzynarodowym postępowaniu cywilnym. Reprezentuje Klientów przed sądami wszystkich instancji oraz przed Sądem Najwyższym.

W swojej praktyce doradzała między innymi polskim i zagranicznym Klientom przy negocjacji wielu umów inwestycyjnych, dokumentacji transakcyjnej mającej za przedmiot zbycie/nabycie nieruchomości na cele prywatne, czy komercyjne, w tym dokumentacji zabezpieczeń różnego typu transakcji. Doradzała w zakresie organizacji licznych programów emisji obligacji. Posiada duże doświadczenie w efektywnym prowadzeniu postępowań sądowych i zabezpieczających, z szczególnym uwzględnieniem postępowań gospodarczych. Posiada także doświadczenie w zakresie prawa spółek handlowych, które wykorzystuje przy negocjacji dokumentacji transakcyjnej. Opracowuje mechanizmy zabezpieczeń kontraktów z uwzględnieniem aspektów indywidualnych potrzeb Klientów i efektywnego prowadzenia procesu negocjacji. W trakcie studiów zdobywała także doświadczenie pod okiem ekspertów Departamentu Podatków PKO Bank Polski S.A.

Wykształcenie:

Radca prawny. Absolwent wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, kierunek Prawo.

W 2014 r. odbyła szkolenie z materialnego prawa podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2011 r. do 2013 r. związana z Fundacją Academia Iuris, pod auspicjami której, jako wolontariusz udzielała bezpłatnych porad prawnych oraz odbyła szereg szkoleń z zakresu prawa cywilnego. Była uczestnikiem licznych konferencji dotyczących ADR (Alternative Dispute Resolution). Posiada Certyfikat TOLES.

W 2022 roku wyróżniona w renomowanym, międzynarodowym rankingu Legal 500 EMEA w kategorii dispute resolution.

Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, w ramach której odbywała aplikację radcowską.

Znajomość języków obcych:

Angielski (w tym Legal English)

k.samburska@siw.pl
tel.: +48 789 133 402
Linkedln